ETKİNLİKLER

 

    

 

   

 

 

 

 

 

Kriya Yoga

 Workshop

 

21 Nisan 2019

Pazar Günü 

Saat: 12:00 - 15:00

 

 

 

 

 

 

Kriya Yoga aydınlanmayı giden hızlı tren yolculuğu

 

Kriya Yoga özüne ulaşmak için bir tekniktir. Düşüncelerini ve duygularını ve bedenini fark ederek dualiteden özgürleşerek dolu dolu yaşamayı  yol açan bir sistemdir.

 

 

Kriya Yoga

her gün yapabilen Kriya Hatha Yoganın hareketlerinden, meditasyonlarından, nefes calışmalarından, oluşuyor ve içindeki varolan en  yüksek bilincine ulaşmayı hedefliyor.

 

Ben 8 senedir her gün Kriya Yoga yaptıktan sonra o praktiğinin hayatımın üzerindeki etkilerini sizinle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.

 

Kriya Yoga nedir, ne değildir, basit hareketler ve nefes çalışmaları ve meditasyon tekniği ile birlikte deneyimleyeceğiz.

 

 

 

       

       

       Iris Steinfeld

 iamzentrum@gmail.com

          0532 321 00 45

 

 

 

 

 

Iris Steinfeld kimdir?

 

Auvusturyada doğdu ve büyüdü; 1997 den itibaren Türkiye’de yaşıyor ve 2003 Tomatis metodu ile ilk merkezini kurdu. Bu güne kadar hem kendini geliştirdi hem de quantum koçluk, yoga, sistemik aile dizimi, bütüncül psikoterapi, beden ve travma, self hipnoz, çeşitli eğitimler aldı.

Kendisi 8 senedir her sabah Kriya yoga yapıyor ve biriktirdiği bilgileri yurtiçi ve yurtdışı workshoplarda paylaşıyor.

 

 

 

 

 

                                                             Ayrıntılı Bİlgi İçin www.worldregressioninstitute.com adresini inceleyiniz lütfen.

                                                             Regresyon Çalışması hakkında bilgi almak için www.derinlik.org adresini inceleyiniz lütfen.

                         

 

                           dANs ie ANda

 

Etkinliğimize kayıtlarımız devam etmektedir. Tek seferlik katılım mümkündür.

Kayıt olmak ve bilgi almak için arayınız: 0 533 365 78 43

 

 

 

dANs ile Anda

Müziğin titreşimine, ritmine ve ahengine uyumlanmak,

bunu harekete dönüştürmek,

oyunun içindeki gerçeğe uyanıp,

gerçeğin içindeki oyunu keşfetmek,

varlıkla temasa geçip ikiliğin içinde BİRleşmek,

nefesine bilinç getirip,

canına CAN katmak ve özüne yaklaşmak isteyenler için

 

Bu bilmece, senin ve içindeki gizemin ortaya çıkması için Kurgulanmış bir davet

 

  Her Çarşamba Günü

Saat: 19:00 – 21:00

Arasında

ÜLKÜ ARMAĞAN TOP ile

  dANs ile Anda

Atölye Çalışması

Yapıyoruz

Kayıtlarımız devam ediyor…

Bilgi almak ve Katılım koşullarını öğrenmek için arayabilirsiniz.

Telefon Numarası:

 0533 365 78

Başlangıç Tarihi: 10 Nisan 2019

Bitiş Tarihi: 15 Mayıs 2019

 

 

 

 

Ülkü Armağan TOP

 

ETKİNLİK  TANITIM  KONFERANSI 

 

Dans, müzik, titreşim, ritm, ahenk uyum, hareket, oyun, gerçek,  uyanmak, keşfetmek, varlık, temas, ikilik, BİRlik temaları aslında etkinlik esnasında bizde yaşayarak, yani deneyimle (teori ve zihin değil)  açılacak. Bu konferansta kıyısından bu temalara değinerek biraz motivasyon sağlamak hedefleniyor.

 

dANs ile Anda

KONFERANS İçeriği 

 

Müziğin doğası nasıldır? Müziğin doğası ile doğanın müziği arasındaki paralellikler nelerdir?

Müziğin içinde titreşim, hareket, nefes ve temas nasıl varolur? Müziğe uyumlanan ve dans eden insanda tüm bu temalar nasıl canlanır?

Dans müziğin bedenlenmesi ve kozmosla bütünleşmesi midir?

Neden ve nasıl meditasyon yaparız? Varlığımız buna niçin ihtiyaç duyar?

Nefes nedir ve doğası nasıldır?

Gerçek temas bizi nasıl besler ve dönüştürür? Gerçekten temas edebiliyor muyuz?

Bu çalışma katılımcılarda ne tür bir süreci tetiklemek, geliştirmek ve desteklemek üzerine kurulmuştur?

 

 

 

Ülkü Armağan TOP

Kendisini anlatıyor

 

Çocukluğum salondaki vitrinin karşısında saatlerce dans ederek, müzik dinleyip enstrüman çalarak, müzik ve dansla ilgili ne bulursam izleyerek ve takip ederek geçti. 13 yaşımda profesyonel müzik eğitimi almaya karar verip, 10 yıl müzik okuyup, Gazi Üniversitesi Müzik Eğitimi Bölümü’nde mastırımı tamamladım. Kendimi bildim bileli anlam arayışı içindeydim ve ben müziğin ve dansın benim hayatımda bir amaç olmadığına; ancak insana hizmet eden muhteşem güçteki armağanlar olduğuna karar verip başladığım piyano eğitmenliğine 20 senedir devam ediyorum. Amacım her daim insanların gelişimine, iyiliğine ve arayışına, onları tam da merkeze koyarak, katkı sağlamak. 28 yaşında evlenip Almanya’nın en mistik bölgesi olan Allgäu’e yerleştiğimde, piyano eğitmenliğine devam ederken, 1,5 sene süren Dans Terapisi Temel Eğitimi aldım ve orada yapılan birçok spiritüel dans (Wave/5Rhythms, Contact Improsisation) ve müzik terapisi çalışmalarına katıldım. Ayrıca bütüncül ve alternatif şifa yöntemleriyle (Reiki, Aile Dizimi, EFT, Dorn Terapisi, Bodywork, Kinesioloji, Homeopati, Zen Meditasyonu, Osho Meditasyonları) ilgili birçok çalışmaya da katılma şansı buldum. 10 sene önce Almanya’da Inayati (Sufi) Derneği ile bağlantıya geçtiğimde, tasavvufu öğrenmeye ve uygulamaya başladım ve bu benim için yeni bir dönüm noktasıydı. Tasavvuf bende ve yaşama bakışımda hala ve devam ederek, köklü değişimlere vesile oluyor. Bu dönüşümün başlamasıyla beraber ben yaşama bir kez daha evet diyerek, anne oldum. Alman-Türk melezi bir oğlan çocuğu annesiyim.
 
Rahmetli Müzik Terapisti ve Tasavvuf Öğretmeni Dr. Rahmi Oruç Güvenç ile 6 sene önce Münih’te tanıştığımda ve kendisinden feyz almaya başladığımda, içimde kendi kültürüme ve köklerime dönme arzu ve ihtiyacı belirdi. Böylece ben 12 sene Almanya’da yaşadıktan sonra, içsel bir özlem ve karşı koyulamaz bir arzu ile 2017’de Türkiye’ye döndüm. Burada Rebab ve Tasavvuf Müziği öğrenmeye başladım ve  nefesle tanıştım. Böylece 1 senedir birçok seans alarak keşfettiğim nefesin de, beni ben yapan yapboz taşlarından biri olduğunu anlayınca, Nefes Terapisi (BBTRS-BioDinamic Breathwork&Trauma Release System) Eğitimi  almaya karar verdim ve hala bu eğitime devam etmekteyim.
Bu arada kendi arayışım devam ederken, diğer insanların arayışlarına  katkıda bulunmak, hayatıma anlam katan, hatta zevk edindiğim bir yaşam biçimi haline dönüştü. Ben şimdi olduğum yerde, bu yaşam serüveninde; arayışımızın, bulabildiklerimiz kadar değerli olduğunu düşünüyor ve soruları da cevaplar kadar çok seviyorum.
 

 ANKARA  RUHSAL  ARAŞTIRMALAR  DERNEĞİ

Tunalı Hilmi Caddesi 96/14 Ankara

 

Adres : Tunalıhilmi cad. No:96/14 Çankaya/ANKARA
Telefon : 0312 434 05 24
e-Mail : aradposta@gmail.com